Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...

           W sierpniu 2019 r. w naszych domach w Piasecznie gościłyśmy wychowanki z Centrum Kulturalnego Saint Kisito z Bouar (RCA). Letitia, Marina i Abigail, przyjechały ze swoją nauczycielką - Panią Beatrice zwiedzić nasz kraj. Wszystkie trzy ukończyły z dobrymi wynikami 3-letnią szkołę krawiecką w Bouar i w nagrodę zorganizowano dla nich wyjazd do Polski. Było to dla nich bardzo duże wyróżnienie i radość, że mogły do nas przylecieć.

             Nasze Siostry Misjonarki, które były w tym czasie na urlopie w rodzinnym kraju, przez kilka dni towarzyszyły Gościom z Afryki, ubogacając ich prawie miesięczny pobyt w Polsce. W Warszawie Afrykanki zwiedziły Zamek Królewski i Starówkę oraz Kaplicę Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z relikwiami św. Faustyny, znajdującą się na warszawskiej Woli, a w Częstochowie nawiedziły Jasnogórskie Sanktuarium. 

          Dziewczęta z Saint Kisito z Bouar miały także okazję poznać siostry Pasterzanki ze wspólnot w Piasecznie. Na spotkaniu z siostrami pokazały swoje tradycyjne tańce afrykańskie ze śpiewem w języku sango, a same usłyszały nasze polskie piosenki.

           W niedzielę był czas na animację misyjną w Kościele św. Anny w Piasecznie, gdzie - dzięki życzliwości ks. Proboszcza Andrzeja Krynickiego - podczas każdej Mszy św. śpiewały i tańczyły pieśń na zakończenie, a po Eucharystii prowadziły z siostrami kiermasz misyjny z ich wyrobami krawieckimi na rzecz Centrum Kulturalnego w Bouar.

          Letitia, Marina i Abigail i Pani Beatrice uczestniczyły także w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, gdzie razem z ks. Biskupem Diecezji Bouar Mirosławem Gucwa modliły się o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej. Więcej: modlitwa o pokój w RCA

” Czy to podobne, abyś Ty zwracał uwagę na mnie.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”