Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

        Sygnowana przez Gminę Nowy Targ akcja pt. Majowe sprzątanie Gminy Nowy Targ odbyła się w Dursztynie w środę 12 maja 2021 r. Wzięły w niej udział, m.in. p. sołtys, uczniowie szkoły podstawowej z nauczycielkami, reprezentanci Straży Pożarnej OSP Dursztyn
i inni. W tej różnorodnej grupie nie zabrakło również i nas, młodzieży z Domu Dzieci, wśród nich jeden reprezentant Straży.

       O  godz. 18.00 spotkaliśmy się pod remizą, by wyruszyć z akcją na ulice i polne drogi Dursztyna. Każdy został zaopatrzony w niezbędny sprzęt: rękawiczki i worki. Naszym zadaniem było oczyścić naszą okolicę ze śmieci, sprawiając by było tu jeszcze piękniej.

         Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i zapałem ruszyli do pracy. Szybko okazało się, że jest co zbierać i z zadziwieniem patrzyliśmy jak nasze worki zapełniały się odpadami przeróżnej maści. Na szczęście efekt tego spaceru, albo raczej maratonu z workami, jest bardzo widoczny i dla nas wszystkich zadowalający.

         Doświadczenie to pokazało nam jak niewiele trzeba, by zmienić wygląd naszej najbliższej okolicy oraz, po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że dbałość o środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem.

” Czy to podobne, abyś Ty zwracał uwagę na mnie.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”