Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

Parafialny Caritas po raz kolejny zgromadził swoich podopiecznych na comiesięcznym spotkaniu modlitewnym.
Podczas konferencji o. Piotr przybliżał nam tajniki mszy świętej, byśmy uczestnicząc w niej rozumieli w jaki sposób i przez jakie znaki prowadzimy dialog z Bogiem. Spotkać mogliśmy Boga osobiście również podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przytulić się do Miłosiernego „Taty” w sakramencie pokuty i pojednania. Liczny udział naszych podopiecznych korzystających z tej możliwości, raduje nasze serca.
Niedzielna Ewangelia przypomina nam poprzez przypowieści o uzdrowionych z trądu, o tym jak dziękczynienie przemienia nasze serce. Również o. Piotr wskazywał, że powinniśmy uczyć się wdzięczności Bogu za każdy drobiazg naszego życia.
Dlatego w darach najubożsi zanieśli przepiękne kartki zrobione przez więźniarki, ze słowem „dziękuję”. Po mszy, każdy podopieczny wziął jedną z nich, z zadaniem zaniesienia osobie w swoim środowisku,  by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność.  Bo świat może zacząć zmieniać każdy z nas, już dzisiaj, np. poprzez słowo „dziękuję”.
Podczas homilii ojciec pokazywał nam drobne sprawy z życia codziennego, za które już dziś możemy dziękować, tak by uczyć się dostrzegać kolejne łaski zsyłane przez Najwyższego. Mówił, że nie dostrzegamy dobra, które otrzymujemy codziennie, bo gdy się wydarza, to nie zatrzymujemy się, tylko biegniemy dalej. A  to świadome skupienie się, dostrzeżenie, zatrzymanie, przyjęcie i podziękowanie sprawia, że dobro rozszerza swoją moc. Dlatego też w trakcie uwielbienia podopieczni mieli możliwość wyrażenia na głos swojej wdzięczności Bogu i był to moment głębokiej radości oraz wzruszenia dla całej wspólnoty.
Zakończeniem spotkania była wspólna uczta, przygotowana przez Siostry Pasterzanki. Dzięki ich wsparciu najubożsi mogli świętować niedzielę prawdziwie „niedzielnym obiadem”. Słodkim zakończeniem spotkania, były zaś ciasta dostarczone przez piekarnię Olsza.
Za te wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”