Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...

      W ostatnim tygodniu Adwentu liturgia Słowa przybliża nas do przyjścia Pana, pomaga przygotować serce, by to oczekiwanie było pełne żaru miłości i czuwania. Także spotkania jasełkowe, które w tym czasie organizujemy w naszych Placówkach, mają być przestrzenią, w której wspólnie z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami, a także w gronie osób zaprzyjaźnionych - w tym biegu życia - zatrzymamy się, by posłuchać przesłania Betlejemskiego Żłóbka.

       W tym roku wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Piasecznie przygotowały przepiękne Misterium Bożonarodzeniowe. Coroczne spotkanie jasełkowe w gronie zaproszonych gości, rodziców dziewcząt i całej społeczności Ośrodka odbyło się 22 grudnia 2016 r., a więc właściwie w przededniu Świąt Narodzenia Pańskiego.

To Misterium pozwoliło zebranym zastanowić się nad początkiem i sensem swojego życia...zobaczyć, że nawet jeśli w codzienności gdzieś się pogubiliśmy to Bóg na nas czeka... w Betlejemskiej Szopce... rodzi się dla nas :)

 

Więcej na stronie Ośrodka: http://www.mos-piaseczno.pl/

 

      Siostry i podopieczni "Domu Ciepła" w Lublinie oraz ich rodziny świętowali swoje spotkanie wigilijne także 22 grudnia 2016 r. W tym roku odbyło się ono w restauracji KAPAMA w Bogucinie i zgromadziło aż 70 osób. 

      Przygotowane przez dzieci Jasełka niosły mocne w treść przesłanie. "Również i dziś podobnie jak 2000 lat temu Jezus kroczy od domu do domu i szuka miejsca, gdzie mógłby się narodzić, gdzie mógłby zamieszkać. Podobnie jak wtedy tak i dziś wielu ludzi zamyka drzwi swojego serca przed Jezusem i Jego nauką. ....... Szatan zrobi wszystko, byś przeoczył Boże Narodzenie, by ono nic nie zmieniło w twoim życiu, by święta kojarzyły ci się jedynie z tym, co zewnętrzne - świątecznymi porządkami, zakupami, choinką , prezentami, zwyczajami - by święta Bożego Narodzenia pozbawić Bożego Narodzenia. ...... Ale nawet jeśli Bóg dla ciebie nic nie znaczy, nawet jeśli zepchnąłeś Go na margines swojego życia i nie żyjesz według Jego nauki, On i tak wyciąga do ciebie rękę. Bo Jezus właśnie po to przyszedł na świat, by szukać i zbawić tych, co zbłądzili. ......  Błogosławione Boże Narodzenie - radość i pokój dla wszystich ludzi dobrej woli.  Błogosławione Boże Narodzenie - dla tych, co pobłądzili - cud i nadzieja, by mieli do kogo przyjść, gdy wszyskie inne drogi zawiodą."

      A dzień wcześniej w "Domu Ciepła" było wiele radości, którą przyniósł nieoczekiwany, a właściwie przez najmłodszych - wyczekiwany gość - św. Mikołaj. Tak, "więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" (Dz 20,35) - sami zobaczcie ile radości jest wśród obdarowanych.

 

       Dzień 22 grudnia 2016 r. to też czas na spotkanie jasełkowe w naszej białostockiej Placówce. Mieszkańcy Domu Dziecka „Nasz Dom: Dobry Pasterz” w Białymstoku oraz zaproszeni goście uczestniczyli w kaplicy przy ul. Orzeszkowej  w uroczystej Mszy świętej odprawionej przez kapelana Placówki – ks. Marka Gryko z racji Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem przyglądali się jasełkom wystawianym przez dzieci z grupy stacjonarnej i dochodzącej do Świetlicy Socjoterapeutycznej.

          Wspólnie wszyscy śpiewali kolędy. Po części artystycznej w kaplicy przeszliśmy do „pasterza”, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia i spożyć wieczerzę wigilijną przygotowaną przez dzieci, siostry i wychowawców. Podczas wspólnego kolędowania odwiedził dzieci św.  Mikołaj, grzecznym dzieciom (czyli wszystkim) rozdał prezenty.

9 grudnia 2021 r.
Czwartek II tygodnia Adwentu

Wspominamy: Św. Jan Diego Cuauhtlatoatzin

” Dziecko duchowe (...) nie ufa sobie, nie liczy na swoje siły, ale całą ufność w Bogu pokłada.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”