Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...

8 marca, ten dzień w Republice Środkowoafrykańskiej obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Każda afrykańska kobieta specjalnie na ten dzień pragnie uszyć sobie specjalne bongo - sukienkę, by zaznaczyć rangę tego święta. 

W każdym większym mieście odbywają się w tym dniu specjalne defilady zakończone festynami. I choć codzienność afrykańska zaprzecza równym prawom kobiet i mężczyzn do nauki, do pracy - to w tym dniu mocno jest to podkreślane. 

W naszej Katolickiej Szkole w Ngaoundaye, która powstała aby promować kobiety, nasi nauczyciele uczcili dziś w sposób szczególny wszystkie nauczycielki i dziewczynki z najstarszej klasy krawieckiej. Razem spotkaliśmy się na małym poczęstunku (kawa i pączki). W tym jednym dniu afrykańskie kobiety były obsługiwane przez mężczyzn. Panowie złożyli też życzenia i przygotowali małą akademię. Przedstawili kilka chwil z życia afrykańskiej rodziny. Było dużo śmiechu i radości. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa prośby oddając Bogu w opiekę każdą afrykańską kobietę. 

Kolejny gest naszych nauczycieli to postanowienie, że 8 marca w dzień samego Święta Kobiet będą pracować w szkole za nauczycielki, swoje koleżanki, aby mogły iść na defiladę i festyn organizowany dla nich w naszym mieście.

Życzymy każdej kobiecie nie tylko 8 marca, ale każdego dnia, by odnajdywała szczęście w swoim powołaniu i czuła się zawsze piękna i kochana przez Boga i najbliższych. 

Kilka zdjęć z tego dnia chociaż trochę pokaże klimat spotkania i zdolności artystyczne zaangażowanych Panów :) Pozdrawiamy z Ngaoundaye :)

” Nie ma większego przestępstwa w tym życiu, jak podburzać wyraźnie przeciw prawej, najwyższej władzy, choćby to było pod pozorem jakiejś obserwancji i choćby się lepiej rozumiało rzeczy.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”