Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...

      Dnia 18 czerwca 2021 r. na uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy za miniony rok szkolny. Ponad 500 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami i siostrami wyrażało Bogu wdzięczność za dar opatrzności. Cały rok szkolny minął w radosnej atmosferze szkolnych zmagań. Dzieci trzy razy w tygodniu otrzymywały posiłek (obiad) - ryż na słodko lub z warzywami lub z sosem rybnym. Mamy za co być wdzięczni. Koniec maja przerwał naukę, gdyż na kilka tygodni znów powróciła groza wojny - jednak wszyscy żyjemy i mogliśmy wrócić do szkoły. Czekają nas jeszcze tylko egzaminy szkolne.

       Dla ostatniej klasy szkoły krawieckiej to też czas dziękczynienia. 15 dziewcząt kończy trzyletnią szkołę krawiecką i każda z nich po pomyślnie zdanym egzaminie otrzyma własną maszynę do szycia. To ogromne wsparcie i promocja afrykańskiej kobiety. Ma ona szansę na uniezależnienie się i zdobycie zawodu krawcowej. 

    Modliłyśmy się za wszystkich naszych ofiarodawców. To dzięki ich otwartym sercom możliwe jest prowadzenie szkoły w Ngaoundaye. Dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie się za nas modlą. Wasza modlitwa to siła i oparcie dla nas misjonarzy i ludności żyjących na co dzień w kraju rebelii. 

       Singila mingi na ala kwe. Nzapa bata ala. 

       Dzisiaj ostatni dzień nauki i ostatni obiad. Dzieci z I klasy dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy pomagają nam w przygotowaniu posiłku dla naszych podopiecznych. 

Uczniowie przesyłają buziaki w podziękowaniu za wszystko.

 

NARESZCIE WAKACJE!!!!
Dziś zakończenie roku szkolnego, rozdanie biuletynów z ocenami i nagrody dla najlepszych.
Każda klasa przygotowywała krótkie przedstawienia lub piosenkę.

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W NASZYM ATELIER
         Nasze dziewczyny z III roku otrzymały maszyny do szycia - to dzięki pomocy Redemptoris Missio i Maitri z Wrocławia. Wszystkim bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Nzapa bata Ala!

 Siostry Misjonarki z Ngaoundaye

19 maja 2022 r.
Czwartek V tygodnia Okresu Wielkanocnego

Wspominamy: Św. Urban I

”(...) wszystko z miłości ku Tobie do woli Twojej zostawiam.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”