Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

Niedziela 19 stycznia 2020 r. zgromadziła podopiecznych parafialnego Caritas w Piasecznie na mszy świętej, w rekordowej frekwencji 95% ubogich.

Konferencja przygotowana przez ojca Piotra, Caritas rozpoczął cykl katechez opartych o osiem błogosławieństw, z Kazania na Górze. W ostatnią niedzielę można było posłuchać o „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3). Ojciec opowiadał o potrzebie tworzenia relacji z innymi ludźmi. Możemy być najlepszymi specjalistami w swoich zawodach, ale idąc w pojedynkę nie możemy tego daru od Boga właściwie wykorzystać. Potrzebujemy drugiego człowieka, by być w pełni sobą, móc służyć darami od Boga i nauczyć się prawdziwie kochać.

Po „osobistym spotkaniu” z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, ubodzy wzięli udział w mszy świętej, w której służyli czytając komentarze, czytania, niosąc dary i energicznie włączając się w śpiewy. Podczas homilii ojciec zachęcał by posolić swoje życie, tak by nabrało smaku. Opowiadał o tym jak w zakroczymskim ośrodku, sami wypiekają chleb i gdy raz zdarzyło im się zapomnieć go posolić, to nie był już taki smaczny.

Smaczna była za to Agapa, która uwieńczyła niedzielne spotkanie. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak podopieczni pomagają w czyszczeniu garnków po przepysznym jedzeniu, przygotowanym przez Siostry Pasterzanki z ulicy Zgoda.

 

19 maja 2022 r.
Środa V tygodnia Okresu Wielkanocnego

Wspominamy: Św. Jan I

”(...) wszystko z miłości ku Tobie do woli Twojej zostawiam.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”