Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...

W środę 19 lutego 2020 r. Caritas parafialny przy kościele św. Anny w Piasecznie, świętował z podopiecznymi Walentynki. Bo przecież w tym święcie chodzi o miłość. Cały wieczór przypominały o tym obowiązkowe, czerwone elementy strojów uczestników.

Spotkanie z ubogimi rozpoczęło się od modlitwy do Anioła Stróża, by wszystkich zachował w swojej opiece. Wieczorek taneczny oczywiście był bezalkoholowy i uczestnicy, po raz kolejny udowodnili, że można się świetnie bawić, bez kropli napoi wyskokowych.

Uczestnicy spotkań Caritasu, wiedzą już, że warto przyjść zwartym i gotowym, bo nie będzie chwili na nudę, ani siedzenie przy stole, jeśli tylko nogi każdemu pozwolą .

Tym razem zabawę profesjonalnie poprowadził wodzirej Tomek, specjalista w swoim fachu, od imprez bezalkoholowych. A bawili się wszyscy wyśmienicie, wspólne tańce, integracje, piosenki z lat 60 - 90, był nawet oberek, na specjalne życzenie jednej podopiecznej. Wodzirej zaproponował również zabawę z chustą, przy której wszyscy mogli poczuć się jak dzieci.

Niesamowitą atmosferę wieczoru możecie zobaczyć na filmie. Czerwień biła nie tylko ze strojów, ale również z serc podopiecznych, które na koniec spotkania zmówiły modlitwę za wszystkich ubogich.

 

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”