Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

         Od samego rana każda z klas przygotowywała program artystyczny, który później miała zaprezentować. Były to piosenki, wierszyki, taniec Makarena... . Po występach dzieci były zajęcia w klasach. Każdy nauczyciel mógł wybrać dowolne zajęcia. Było to układanie puzzli, kolorowanki, ubieranie laleczek, robienie biżuterii (kolczyków i branzoletek), kolorowanie puzzli, kolarz z kartek... Prezentacja wszystkich prac miała odbyć się tego samego dnia, jednak zajęcia tak bardzo się podobały, że wszyscy chcieli je dokończyć następnego dnia.

        Na zakończenie każde z dzieci dostało słodki upominek. Z każdej klasy zostali wyróżnieni ci uczniowie, którzy jakoś szczególnie się wyróżniali w czasie roku szkolnego. Wcześniej tylko najlepszych 3 uczniów dostawało prezent. Tym razem chcieliśmy, aby też inne dzieci zostały zauważone. Nauczyciele przedstawiali kandydatury uczniów, np tych, którzy przychodzili punktualnie na zajęcia, sympatycznie uczestniczyli w zajęciach popołudniowych, byli aktywni na lekcjach...

          Zaangażowanie uczniów i nauczycieli zostało nagrodzone następnego dnia na zakończenie prezentacji wykonanych prac. Każdy nauczyciel dostał drobny upominek, a każda z klas prezent w postaci puzzli czy gry planszowej. Uśmiech, który zagościł na dziecięcych twarzach był wyrazem tego, że wszyscy dobrze spędzili czas na wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka.
21 października 2020 r.
Środa XXIX tygodnia Okresu Zwykłego

Wspominamy: Bł. Jakuba Strzemię

” O, Boże mój, Ty wiesz, że ja nie pragnę ludzkiego towarzystwa ani ludzkich pociech, które mnie męczą, ale pragnę Ciebie jednego.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”