Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...

         Od samego rana każda z klas przygotowywała program artystyczny, który później miała zaprezentować. Były to piosenki, wierszyki, taniec Makarena... . Po występach dzieci były zajęcia w klasach. Każdy nauczyciel mógł wybrać dowolne zajęcia. Było to układanie puzzli, kolorowanki, ubieranie laleczek, robienie biżuterii (kolczyków i branzoletek), kolorowanie puzzli, kolarz z kartek... Prezentacja wszystkich prac miała odbyć się tego samego dnia, jednak zajęcia tak bardzo się podobały, że wszyscy chcieli je dokończyć następnego dnia.

        Na zakończenie każde z dzieci dostało słodki upominek. Z każdej klasy zostali wyróżnieni ci uczniowie, którzy jakoś szczególnie się wyróżniali w czasie roku szkolnego. Wcześniej tylko najlepszych 3 uczniów dostawało prezent. Tym razem chcieliśmy, aby też inne dzieci zostały zauważone. Nauczyciele przedstawiali kandydatury uczniów, np tych, którzy przychodzili punktualnie na zajęcia, sympatycznie uczestniczyli w zajęciach popołudniowych, byli aktywni na lekcjach...

          Zaangażowanie uczniów i nauczycieli zostało nagrodzone następnego dnia na zakończenie prezentacji wykonanych prac. Każdy nauczyciel dostał drobny upominek, a każda z klas prezent w postaci puzzli czy gry planszowej. Uśmiech, który zagościł na dziecięcych twarzach był wyrazem tego, że wszyscy dobrze spędzili czas na wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka.
26 października 2021 r.
Wtorek XXX tygodnia Okresu Zwykłego

Wspominamy: Św. Lucjan i Św. Marcjan

” Życie nasze powinno mieć za cel - chwałę Chrystusa, za zasadę - łaskę Chrystusa, za regułę - naukę Chrystusa, za przedmiot dążeń - osobę Chrystusa.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”